İşkur’dan İşsiz Gençlere Aylık 1950 TL, Annelere Aylık 1820 TL

Türkiye İş Kurumu (İşkur) istihdam projeleri kapsamında işsiz vatandaşlara yönelik birçok imkan sağlıyor. İşsizlere meslek edindirmek, istihdama katılmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen bu eğitim programlarına katılanlara aylık 1404, 1820 ve 1950 TL arasında değişen rakamlarda para veriliyor. İşkur işsiz gençlere aylık 1950 Liraya varan ödeme yapacak.

İstihdamın artırılmasına yönelik düzenlenen mesleki eğitim kursları ile birçok işsiz vatandaş iş bulabiliyor, aynı zamanda kurs müddetince de ödeme alabiliyor. Bunun yanı sıra çocuklu annelerde ayrıca devletten 400 lira kreş desteği alabilecek.

İşsiz Gençlere Aylık 1950 Lira

Bilişim sektöründe istihdamı artırmayı hedefleyen İşkur,  bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikro işlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı gibi kurslara katılan vatandaşlara aylık 1950 lira ödeme yapacak.

Diğer mesleki eğitim programlarına katılanlar ise hem meslek sahibi olacak hemde aylık İşkur’dan 1404 lira alacak.

Çocuklu bayanlarında istihdama katılabilmesinin önünü açan kreş desteği ile birlikte bu tür kurslara katılan annelere de toplamda 1820 lira ödeme yapılacak. Kreş desteği 2-5 yaş arasında çocuğu olan anneleri kapsıyor. Bu destekten faydalanmak isteyenlerin sanayi veya imalat sektöründe bir iş başı eğitim programına katılması gerekiyor.

Türkiye geneli açılacak olan mesleki eğitim programlarını ve istihdam garantili kursları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Düzenlenen eğitim programlarına katılan vatandaşların genel sağlık sigortası da yine kurum tarafından yapılmakta olup, devam edilen her gün için bu ücret alınabilmektedir.

 

6 Kişi Bu İlanı İnceledi

  1. Iskur istihdam projeleri veya meslek edindirme kurslarına katılmak istiyorum

  2. DAMLA KIROĞLU

    öğrenciyim izmitte ikamet ediyorum şe ihtiyacım var bu kurslara katılmak istiyorum

  3. Merhaba bende ankara ikamet ediyorum ben iş arıyorum bu kurslara bende katılmak istiyorum

  4. Ben ankara polatli da oturuyorum bende katılmak istiyorum

  5. Merhaba bende işkur istihdam projesine katılmak ıstiyorum

  6. Bende katılmak istiyorum ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir